Cornell Dubilier CDV16FF621JO3
Mica Capacitor, Mica, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 70ppm/Cel TC, 0.00062uF, Through Hole Mount, 4617
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Newark
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,696
Authorized Distributors
4
Capacitance
620 pF
620 pF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
Tolerance
5 %
5 %
Temperature Coefficient
70 ppm/°C
Military Standard
Height - Seated (Max)
12.7 mm
12.7 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell DubilierCDV16FF681JO3
Cap Mica 680pF 1000V 5% (11.7 X 4.4 X 12.7mm) Radial 5.9mm 150C
Cornell DubilierCDV19FF681JO3
Mica Capacitor, Mica, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00068uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierCDV19FF561JO3F
Mica Capacitor, Mica, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00056uF, Through Hole Mount
描述
Mica HV Snubber Capacitors MICA 620PF 1KV
Snubber and RF Application, Mica Capacitors, Higher dV/dt Capability and Flatter Insertion Loss 1000V