Cornell Dubilier CD15FC751JO3
Mica Capacitor, Mica, 300V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00075uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页3 年前
Datasheet13 页5 年前
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Mouser
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,648
Authorized Distributors
4
Capacitance
750 pF
750 pF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
300 V
300 V
Tolerance
5 %
5 %
Temperature Coefficient
70 ppm/°C
70 ppm/°C
Military Standard
Not
Not
Height - Seated (Max)
9.906 mm
9.906 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.20
Introduction Date1994-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell DubilierCD15FC821JO3F
Mica Capacitor, Mica, 300V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00082uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierCD15FC821JO3
Cornell DubilierCDV19FF681JO3F
Mica Capacitor, Mica, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00068uF, Through Hole Mount
描述
Cap Mica 750pF 300V 5% (11.9 X 5.3 X 9.9mm) Radial 5.9mm 125C T/R
MICA300V | Cornell-Dubilier CD15FC751JO3
Silver Mica Capacitor; Capacitance:750pF; Capacitance Tolerance:+/- 5 %; Working Voltage, DC:300V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Features:Standard Dipped; Lead Pitch:0.234"i; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No