Cornell Dubilier CD15FC681JO3F
Mica Capacitor, Mica, 300V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00068uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet13 页3 年前
Datasheet13 页6 年前
Sager Electronics
New Yorker Electronics
element14 APAC
3 个月趋势:
-20.93%
Stock
22,358
Capacitance
680 pF
680 pF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
300 V
300 V
Tolerance
5 %
5 %
Temperature Coefficient
70 ppm/°C
70 ppm/°C
Height - Seated (Max)
9.906 mm
9.906 mm
相关零件
Cornell DubilierCD15FC621JO3F
Mica Capacitor, Mica, 300V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00062uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierCD15FC621JO3
Cornell DubilierCDV19FF681JO3F
Mica Capacitor, Mica, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00068uF, Through Hole Mount
描述
Cap Mica 680pF 300V 5% (11.9 X 5.3 X 9.9mm) Radial 5.9mm 125C
Capacitor;Mica;Cap 680pF;Tol 5%;Radial DIPped;Vol-Rtg 300VDC;LS 5.9mm | Cornell-Dubilier CD15FC681JO3F
CD15 Series 300 V 680 pF ±5 % Tolerance LS=5.9mm Radial Dipped Mica Capacitor
Silver Mica Capacitor 680Pf, 300V, 5%, Radial; Capacidad:680Pf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Tensión Nominal:300V; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Espaciado De Cable:6Mm; Tipo De Empaquetado:Individual |Cornell Dubilier CD15FC681JO3F
SILVER MICA CAPACITOR 680PF, 300V, 5%, R; SILVER MICA CAPACITOR 680PF, 300V, 5%, RADIAL; Capacitance:680pF; Voltage Rating:300V; Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:Type CD15 Series; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:6mm; Operating Temperature Min:-55°C