Cornell Dubilier CD10ED750JO3
Cap Mica 75pF 500V 5%( 9.4 X 5.1 X 8.6mm) Radial 3.6mm 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页3 年前
Newark
Stock
1,965
Authorized Distributors
4
Capacitance
75 pF
75 pF
75 pF
Radial
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
500 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
Military Standard
Height - Seated (Max)
8.6106 mm
供应链
Country of OriginMexico
相关零件
Cornell DubilierCD15ED750JO3F
CAPACITOR, MICA, CAP 75PF, TOL 5%, RADIAL DIPPED, 500VDC, LS 5.9MM
Cornell DubilierCD15ED750JO3
Cap Mica 75pF 500V 5%( 11.4 X 4.6 X 9.1mm) Radial 5.9mm 125C T/R
Cornell DubilierCD10ED680JO3
Cap Mica 68pF 500V 5%( 9.4 X 4.8 X 8.6mm) Radial 3.6mm 125C T/R
描述
Mica Capacitor, Mica, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, -20/+100ppm/Cel TC, 0.000075uF, Through Hole Mount
Cap 75pF 500VDC 5% 9.4 X 5.1 X 8.6mm RDL 3.6mm
MICA500V | Cornell-Dubilier CD10ED750JO3
Silver Mica Capacitor 75Pf, 500V, 5%, Radial; Capacitance:75Pf; Voltage(Dc):500V; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lead Spacing:3.6Mm; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Product Length:9.4Mm Rohs Compliant: No |Cornell Dubilier CD10ED750JO3