Cornell Dubilier AFK108M10G24T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
Master Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.63%
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,136
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
4741
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 mΩ
400 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
637.5 mA
580 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.2108 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2001-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEEFT1A102AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FT 10V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFK1A102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFK1A102AP
United Chemi-ConEMZA100ADA102MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20%( 10 X 10mm) SMD 850mA 2000h 105C Automotive T/R
KYOCERA AVXUCM1A102MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCM 10V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Wurth Elektronik865080257014
WCAP-ASLI Aluminum Electrolytic Capacitors
描述
-55 °C to 105 °C, SMT Aluminum Electrolytic Capacitors - Lowest E.S.R., 105 °C 1000µF 10V
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10V 1000uF 10X10.2 A EC-Q200
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Surface Mount, 4741