Cornell Dubilier AFK107M35X16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 35V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页4 年前
Electro Sonic
Farnell
New Yorker Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.51%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,260
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
340 mΩ
2 Ω
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
210 mA
84 mA
Height - Seated (Max)
8.2042 mm
7.6962 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEEFK1V101XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 35V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEFK1E101XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEFKE101XAP
United Chemi-ConEMZA350ADA101MF80G
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20%( 6.3 X 7.7mm) SMD 280mA 2000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConEMZA250ADA101MF80G
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 100UF 25; 25V 20%, SMD; AE Case:Radial Can - Capacitance:100µF;
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TZV 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
-55 °C to 105 °C, SMT Aluminum Electrolytic Capacitors - Lowest E.S.R., 105 °C 100µF 35V
AFK Series 100 uF 35 V ±20 % Surface Mount Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 3126
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 35V 20% AEC-Q2 00
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100uF, 35V, 20%, SMD; AE Capacitor Case: Radial Can - SMD; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 35V; ESR: 0.34ohm; Product Range: AFK Series; Lifetime @ Temperature: 2000 hours
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 35V, 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Afk; Capacidad:100Μf; Tensión Nominal:35V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:6.3Mm; Resistencia Esr:0.34Ohm; Altura:7.7Mm |Cornell Dubilier AFK107M35X16T-F