Cornell Dubilier 381LX271M315J032
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 315V 20% tol.
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet11 页3 年前
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
1
Authorized Distributors
5
Capacitance
270 µF
270 µF
Voltage Rating (DC)
315 V
315 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
740 mΩ
Ripple Current
1.1 A
1.16 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2015-03-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 315V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Capacitor Aluminum Electrolytic
105 °C High Ripple, Snap-In Aluminum 270µF 315V
Snapmounts Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LX271M315J032
CAP ALUM 270UF 20% 315V SNAP TH