Cornell Dubilier 381LX102M200K032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet11 页3 年前
New Yorker Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.29%
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,660
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
216 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.2 A
2.3 A
2.3 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
35.0012 mm
35.0012 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECOS2EB102EA
Cap Aluminum 1000uF 250V 20% (35 X 40mm) Solder Pin 10mm 0.199 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S2DA102EA
Cap Aluminum 1000uF 200V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.199 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 250V 1000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 250V 1000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 160V 1000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 250V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 1000uF 200V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 0.216 Ohm 2200mA 3000h 105C
CAPACITOR, AL ELECTROLYTIC,1000UF,20%,200VDC, SNAP-IN, RADIAL,105 C,30X35MM,381LX
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 200V 1000uF 30x30
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf 200V 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 381Lx; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:200V; Diámetro:30Mm; Resistencia Esr:0.216Ohm; Altura:35Mm |Cornell Dubilier 381LX102M200K032