Cornell Dubilier 380LX103M025H032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 25V 10000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet12 页3 年前
Datasheet12 页6 年前
New Yorker Electronics
Sager Electronics
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.16%
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,458
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 mF
10 mF
10 mF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
58 mΩ
60 mΩ
60 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
3.8 A
3.31 A
3.31 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
35.0012 mm
35.0012 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell DubilierSLPX103M025A5P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 25V 10000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell DubilierSLP103M025A7P3
Cap Aluminum Lytic 10000uF 25V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 0.06 Ohm 3000mA 3000h 105C
Cornell DubilierSLPX103M025C3P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 25V 20% 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXLLS1E103MELA
Cap Aluminum 10000uF 25V 20% (25 X 30mm) 10mm 3160mA 3000 hr 85°C
描述
Cap Aluminum Lytic 10000uF 25V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.058 Ohm 3800mA 3000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 25V 10000uF (22X35)
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 10000UF; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 10000UF 25V 20%, SNAP-IN; Capacitance:10000µF; Voltage(DC):25V; Voltage(AC):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @
Aluminum Electrolytic Capacitor 10000Uf 25V 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 380Lx; Capacidad:10000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:22Mm; Resistencia Esr:0.058Ohm; Altura:35Mm |Cornell Dubilier 380LX103M025H032