Cornell Dubilier 380LX102M200K032
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 1000uF 200V 20% | Cornell-Dubilier 380LX102M200K032
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet12 页3 年前
Datasheet12 页6 年前
New Yorker Electronics
Newark
Electro Sonic
Sager Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,158
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
216 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
3.2 A
3.15 A
3.15 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
35.0012 mm
35.0012 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell DubilierSLPX102M200H3P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 1000uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 200V; 35X30
Cornell DubilierSLPX102M250E5P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 250V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLP102M250H7P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 250V 20% 105C
PanasonicECO-S2EP102EX
Cap Aluminum 1000uF 250V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.199 Ohm 3320mA 3000h 85°C Bulk
PanasonicECO-S2DA102EA
Cap Aluminum 1000uF 200V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.199 Ohm 2200mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECOS2DP102CA
Cap Aluminum 1000uF 200V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 0.199 Ohm 3250mA 3000h 85°C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
380LX / 382LX 85 °C High Capacitance, Snap-In Aluminum 1000µF 200V
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP TH
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 200V; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):200V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mmrohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 380LX102M200K032