Cornell Dubilier 380LQ181M350H022
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 180uF 350V 20% | Cornell-Dubilier 380LQ181M350H022
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet10 页4 年前
Datasheet10 页6 年前
New Yorker Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,827
Authorized Distributors
4
Capacitance
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.106 Ω
1.106 Ω
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.2 A
1.34 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
32.004 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEET-HC2W181DA
Cap Aluminum 180uF 450V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 1.013 Ohm 870mA 2000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier381LQ181M450K022
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450Volts 180uF 30X30
PanasonicEET-UQ2W181HF
Cap Aluminum 180uF 450V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 1.105 Ohm 1350mA 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConESMQ451VSN181MQ30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
United Chemi-ConEKMH451VNN181MR35T
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 1.381 Ohm 870mA 2000h 105°C
United Chemi-ConESMH451VNN181MA25T
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 1.381 Ohm 1330mA 2000h 85°C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 180uF 350V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 1.106 Ohm 1200mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor 180Uf, 350V, 20%, Snap-In; Capacitance:180Μf; Voltage(Dc):350V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 380LQ181M350H022