Cornell Dubilier 150473J400DB
Capacitor; Film Metallized Polyester; Cap .047UF ; Tol+- 5%; Axial; Vol-rtg 400V
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet4 页4 年前
Datasheet4 页5 年前
Farnell
Sager Electronics
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+1504%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.60
Introduction Date1998-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Cornell Dubilier150473J630EC
Film Capacitor, Non-polarized, Polyester, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.047uF 400V PET 5% (7 X 14mm) Axial 100°C Bulk
Cornell Dubilier150473J250BB
Film Capacitor, Non-Polarized, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047Uf, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier150473K400DB
Film Capacitor, Non-Polarized, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047Uf, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
描述
Film Capacitor, Non-polarized, Polyester, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
150 Series 0.047 uF 400 V ±5 % Axial Metallized Polyester Film Capacitor
Cap Film 0.047uF 400V PET 5% (7 X 16.5mm) Axial Bulk
CAPACITOR POLY FILM 0.047UF, 400V, AXIAL; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Capacitance:0.047µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:400V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Capacitor Mounting:Through Hole
CAPACITOR POLYESTER FILM 0.047UF, 400V,; CAPACITOR POLYESTER FILM 0.047UF, 400V, 10%, AXIAL; Dielectric Type: Metallized PET; Capacitor Case / Package: Axial Leaded; Capacitance: 0.047µF; Capacitance Tolerance: ± 5%; Voltage