Coilcraft XFL4020-472MEB
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 1616
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Upverter
3D下载
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
45,639
Authorized Distributors
0
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
57.4 mΩ
57.4 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 2A 0.072Ohm DCR 2020 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH/18.8uH 20% 100KHz Ferrite 3.09A/1.55A T/R
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Powdered Iron 4.6A 0.053Ohm DCR 2020 T/R