Coilcraft XFL4015-471MEB
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 1616
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,181
Authorized Distributors
0
Inductance
470 nH
470 nH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
8.36 mΩ
8.36 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-04-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
相关零件
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Powdered Iron-Core, SMD, 2220
Fixed Inductor Nonstandard 470nH ±20% 12A 7.4mΩ 100MHz 10@100kHz
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 100KHz Metal 14A 0.00594Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 3030
描述
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead fixed air core inductor 125C 89MHz 8.36mOhm 470nH
INDUCTOR, 470NH, 11.2A, 20%, PWR, 89MHZ
Power inductor, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
INDUCTOR, PWR, 470NH,11.2A,20%,89MHZ; Product Range:XFL4015 Series; Inductance:470nH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:8360µohm; RMS Current (Irms):11.2A; Saturation Current (Isat):3.5A; ;RoHS Compliant: Yes