Coilcraft XEL6030-332MEC
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2625
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Newark
3 个月趋势:
+45.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,559
Authorized Distributors
3
Inductance
3.3 µH
3.3 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
20.81 mΩ
20.81 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
1MHz 26MHz 10.5A 8A 3.3¦ÌH 20.81m¦¸ ¡À20% XEL-6030 6.76mm*6.56mm
Power Inductors – SMD; COILCRAFT; XEL6030-332MEC; 3.3 µH
Power Inductors - SMD 3.3uH Shld 20% 8A 20.81mOhms AECQ2
SMD,6.3x6.5mm Power Inductors ROHS
POWER INDUCTOR, SHLD, 3.3UH, AEC-Q200; Inductance:3.3µH; RMS Current (Irms):8A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):10.5A; Product Range:XEL6030 Series; Power Inductor Case:6.56mm x 6.36mm x 3.1mm; DC ResistanceRoHS Compliant: Yes