Coilcraft XEL6030-222MEC
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2625
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Newark
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.25%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
31,859
Authorized Distributors
4
Inductance
2.2 µH
2.2 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
13.97 mΩ
13.97 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
Power Inductors - SMD 2.2uH Shld 20% 10A 13.97mOhms AECQ2
1MHz 30MHz 13A 10A 2.2¦ÌH 13.97m¦¸ ¡À20% 6.76mm*6.56mm
POWER INDUCTOR, SHLD, 2.2UH, AEC-Q200; Inductance:2.2µH; RMS Current (Irms):10A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):13A; Product Range:XEL6030 Series; Power Inductor Case:6.56mm x 6.36mm x 3.1mm; DC Resistance RoHS Compliant: Yes