Coilcraft XEL4030-332MEC
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 1616
数据表和文档
3 个月趋势:
-81.86%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
备用零件
Price @ 1000
Stock
40,442
Authorized Distributors
4
Inductance
3.3 µH
3.3 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
28.6 mΩ
28.6 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-free
FIXED IND 3.3UH 6.6A 28.6MOHM SM
1MHz 35MHz 5.9A 6.6A 3.3¦ÌH 28.6m¦¸ ¡À20% 1515 4.3mm*4.3mm
SMD,4x4mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, SHIELDED, 3.3UH, 20%, AEC-Q200; Inductance:3.3µH; RMS Current (Irms):6.6A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):5.9A; Product Range:XEL4030 Series; Power Inductor Case:4mm x 4mm x 3.1mm; DC Resistance RoHS Compliant: Yes