Coilcraft SER2915L-153KL
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.52%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
44,684
Authorized Distributors
5
Inductance
15 µH
15 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.65 mΩ
2.05 mΩ
Q Factor
Test Frequency
500 kHz
500 kHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Coilcraft0805PS-153KLB
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
Coilcraft0603PS-153KLB
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
API DelevanSP1210R-153K
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
RF Choke Shielded/Molded Wirewound 15uH 10% 2.5MHz 45Q-Factor Ferrite 0.315A 0.8Ohm DCR AXL Bag
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
描述
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead GULL WING fixed air core inductor 85C 15MHz 1.65mOhm 15muH
Power inductor, high current, 10% tol, SMT, RoHS
FIXED IND 15UH 30A 1.65 MOHM SMD