Coilcraft MSS1210-395KED
General Purpose Inductor, 3900uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Newark
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.89%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 3900uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9mH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 300mA 7.8Ohm DCR Automotive T/R
Ind RF Choke Shielded Bobbin Core 3.9mH 10% 1KHz 95Q-Factor Ferrite 120mA RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 3900uH 10% 1KHz Ferrite 0.43A 2.75Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Unshielded Drum Core 3900uH 10% 10KHz Ferrite 0.42A 5Ohm DCR RDL
Inductor Power Unshielded Wirewound 3900uH 10% 1KHz 0.077A 34Ohm DCR AXL T/R
描述
Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200 MSS1210 Series, 3.9 mH, 10%, Shielded, 3.75 ohm, 510 mA RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 85C 540kHz 3.75Ohm 3.9mH
Power inductor, shielded, 10/20% tol, SMT, RoHS
FIXED IND 3.9MH 410MA 3.5OHM SM
功率电感, 3900uH, 0.51A, 10%, 0.54MHZ;
INDUCTOR, 3900UH, 0.51A, 10%, 0.54MHZ; Inductance: 3.9mH; RMS Current (Irms): 510mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 500mA; Product Range: MSS1210 Series; Power Inductor Case: 12.3mm x 12.3mm x 10mm