Coilcraft DR0810-472L
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core
Production
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页4 年前
Datasheet2 页13 年前
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.13%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 1KHz 8Q-Factor Ferrite 8.5A 0.012Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 5.5A 0.0125Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10165T4R7NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 5.88A 0.0135Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 6.7A 0.0135Ohm DCR 3939 T/R
TAIYO YUDENNS10145T4R7NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 5.03A 0.01728Ohm DCR T/R
描述
Power inductor, 10/20% tol, RoHS
INDUCTOR, 4.7UH, 7.4A, 20%, POWER; Product Range:DR0810 Series; Inductance:4.7µH; RMS Current (Irms):8.8A; Saturation Current (Isat):7.4A; DC Resistance Max:0.012ohm; Inductance Tolerance:± 20%; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019 RoHS Compliant: Yes