Bourns SRR1210A-4R7Y
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-94.46%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1210A-4R7Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
18,540
Authorized Distributors
6
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
8.5 A
8.5 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
12 mΩ
12 mΩ
Q Factor
8
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 1KHz 8Q-Factor Ferrite 8.5A 0.012Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 8.2A 0.0155Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 6.8A 0.0155Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 6.7A 0.0135Ohm DCR 3939 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 6.1A 0.015Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10155T4R7NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 6.01A 0.0135Ohm DCR T/R
描述
FIXED IND 4.7UH 8.5A 12 MOHM SMD
1KHz 35MHz 9.6A 8.5A 8@7.96MHz 4.7¦ÌH 12m¦¸ ¡À30% SMD,12X12MM , 12mm*12mm*10mm
SMD SHIELED POWER INDUCTOR, 4.7UH, 30%, SRR1210A
SRR1210A Nonstandard 0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm 4.7muH
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1210A Series, 4.7 H, 30%, Shielded, 0.012 Ohm, 8.5 A |Bourns, Inc. SRR1210A-4R7Y
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 30%, 8.5A
8.5A 4.7uH ±30% 9.6A SMD,12x12mm Power Inductors ROHS