Coilcraft 0805PS-472KLB
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
NAC Semi0805PS-472KLB101
19h
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Coilcraft Direct
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
10
Authorized Distributors
0
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
850 mΩ
850 mΩ
Q Factor
21
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-04-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Coilcraft0603PS-472KLB
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Coilcraft0603PS-472KLC
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Inductor RF Shielded Multi-Layer 4.7uH 10% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 0.03A 1Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Fixed inductor 0805 4.7µH ±10% 30mA 2.00 x 1.25mm 1.25mm 350mΩ 70MHz 70@10MHz
描述
Power inductor, shielded, 10% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 4.7UH, 0.59A, 10%, PWR, 155MHZ
INDUCTOR, PWR, 4.7UH,0.59A,10%,155MHZ; Product Range:0805PS Series; Inductance:4.7µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.85ohm; RMS Current (Irms):590mA; Saturation Current (Isat):430mA; ;RoHS Compliant: Yes