Coilcraft 0805LS-272XGEC
General Purpose Inductor, 2.7uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
Coilcraft Direct0805LS-272XGEC5,0181Tape & Reel (7 in.)
17h
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Newark
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.83%
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,018
Authorized Distributors
1
Inductance
2.7 µH
2.7 µH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.48 Ω
1.48 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
供应链
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-04-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
RF inductor, ferrite core, 2% tol, SMT, RoHS Halogen Free
INDUCTOR, 2.7UH, 2%, 105MHZ, RF, SMD; Inductance:2.7µH; Product Range:0805LS Series; DC Current Rating:350mA; High Frequency Inductor Case:0805 [2012 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:1.48ohm; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency Min:105MHz; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style:0805 [2012 Metric]