Coilcraft 0805LS-222XGLB
General Purpose Inductor, 2.2uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Coilcraft Direct
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
442
Authorized Distributors
2
Inductance
2.2 µH
2.2 µH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
370 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.28 Ω
1.28 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
供应链
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-04-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
相关零件
General Purpose Inductor, 2.2uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 2.2uH 2% 7.9MHz 28Q-FactorCeramic 0.28A 2.8Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 2.2uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1111
General Purpose Inductor, 2.2uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Ind Chip Wirewound 2.2uH 2% 7.9MHz 10Q-Factor Ferrite 100mA 0805 T/R
描述
RF inductor, ferrite core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0805LS Series, 2.2 H, 2%, 0805 [2012 Metric], 106 MHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 2.2UH, 2%, 106MHZ, RF, SMD; Inductance: 2.2µH; Product Range: 0805LS Series; DC Current Rating: 365mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available