Coilcraft 0603HP-7N2XJLU
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,345
Authorized Distributors
2
Inductance
7.2 nH
7.2 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.4 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
52 mΩ
52 mΩ
Q Factor
139
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.0072uH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.4A 0.052Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Ind High Current Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.4A 0603 T/R
描述
Fixed Inductors 0603HP Hi Perfrmnce 7.2 nH 5 % 1.4 A
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603HP Series, 7.2 nH, 5%, 0603 [1608 Metric], 5.4 GHz RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead (Type) Inductor 125C 5.4GHz 52mOhm 7.2nH
INDUCTOR, 7.2NH, 5%, 5.4GHZ, RF, SMD; Inductance: 7.2nH; Product Range: 0603HP Series; DC Current Rating: 1.4A; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available