Coilcraft 0603CT-39NXGLU
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603CT-39NXGLU05Cut Tape
7h
数据表和文档
Farnell
Datasheet2 页5 年前
Coilcraft Direct
Newark
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-02-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
相关零件
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
描述
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603CT Series, 39 nH, 2%, 0603 [1608 Metric], 2.25 GHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 39NH, 2%, 2.25GHZ, RF, SMD; Inductance: 39nH; Product Range: 0603CT Series; DC Current Rating: 570mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.4ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 2.25GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0603 [1608 Metric]