Coilcraft 0603CT-36NXGLU
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603CT-36NXGLU01Cut Tape
2h
数据表和文档
Coilcraft Direct
element14 APAC
相关零件
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.033uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
描述
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 36NH, 2%, 2.3GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603CT Series; Inductance:0.036µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):2.3GHz; DC Resistance Max:0.335ohm; Current Rating:600mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:600mA; Q Factor:63; Q Test Frequency:1.7MHz