Coilcraft 0603CS-39NXJLW
Ind Chip Wirewound 39nH 5% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 600mA 0603 Punched Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Coilcraft Direct
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,511
Authorized Distributors
3
Inductance
39 nH
39 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
600 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
250 mΩ
250 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2002-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Chip Wirewound 39nH 5% 250MHz 35Q-Factor Alumina 600mA 250mOhm DCR 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.039uH 5% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 0.46A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 39nH 5% 100MHz 40Q-Factor 400mA 260mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.039uH 5% 250MHz 60Q-Factor Ceramic 0.5A 0.29Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Wirewound Inductor, 39 nH, 0.29 ohm, 2.1 GHz, 500 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
描述
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.039uH 5% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 0.6A 0.25Ohm DCR 0603 Automotive T/R
INDUCTOR, RF, 39NH, 5%, 2.2GHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 0603CS Series; Inductance:39nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:2.2GHz; DC Resistance Max:0.25ohm; DC;RoHS Compliant: Yes