Coilcraft 0603CS-1N6XJEW
General Purpose Inductor, 0.0016uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Newark
Coilcraft Direct
库存历史记录
3 个月趋势:
-71.57%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,790
Authorized Distributors
1
Inductance
1.6 nH
1.6 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
30 mΩ
30 mΩ
Q Factor
24
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2012-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS, halogen-free
INDUCTOR, 1.6NH, 5%, 12.5GHZ, RF, SMD; Inductance:1.6nH; Product Range:0603CS Series; DC Current Rating:700mA; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:0.03ohm; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency Min:12.5GHz; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; Inductor Case Style:0603 [1608 Metric]