Coilcraft 0402CS-8N2XJLU
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Coilcraft Direct
element14 APAC
备用零件
Price @ 1000
Stock
21,228
Authorized Distributors
0
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
680 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
100 mΩ
100 mΩ
Q Factor
84
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0082uH 5% 250MHz 30Q-Factor Alumina 0.7A 0.1Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Fixed Inductor 0402 8.2nH ±5% 680mA 100mΩ 4.4GHz 25@250MHz
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.009uH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 0.68A 0.1Ohm DCR 0402 T/R
描述
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0082uH 5% 250MHz 57Q-Factor Ceramic 0.68A 0.1Ohm DCR 0402 Automotive T/R / Kit Contents for C328A 0402CS Chip Inductors 23 values, 20 of each
INDUCTOR, RF, 8.2NH, 5%, 4.4GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0402CS Series; Inductance:8.2nH; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency (Min):4.4GHz; DC Resistance Max:0.1ohm; Current Rating:680mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:680mA; Q Factor:84; Q Test Frequency:1.7MHz