Cal-Chip Electronics GMC21X7R104K25NTD
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0805
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet20 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
950 µm
950 µm
Introduction Date1999-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
0805 MLCC 0.1uF 25V 10% X7R
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805