Broadcom HCPL-2630-500E
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 2-CH 8-Pin PDIP SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页9 年前
Newark
iiiC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-99.92%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
SMD/SMT
DIP
DIP
Number of Channels
2
Rise Time
24 ns
24 ns
Fall Time
10 ns
10 ns
Output Voltage
7 V
5.5 V
5.5 V
Output Current
50 mA
50 mA
50 mA
Forward Voltage
1.5 V
1.5 V
1.5 V
Forward Current
15 mA
15 mA
15 mA
供应链
Country of OriginThailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date1993-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Optocoupler Logic-Out DC-IN 2-CH 8-Pin PDIP SMD T/R
VO2630 Series Dual Channel 7 V 5300 Vrms SMT High Speed Optocoupler - DIP-8
Diodes Inc.LTV-827S
LTV Series Dual Channel 35 V 5000 Vrms Transistor Output Optocoupler SMT - DIP-8
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD T/R
描述
Open Collector,Schottky Clamped DIP 9.65mm*6.35mm*4.2mm 50mA 3.75KV(RMS) 24ns 2 15mA 10ns 1.5V
High CMR, High Speed TTL Compatible Optocoupler Logic IC Output Optocoupler, 2-Channel, 2-Element, 3750V Isolation, 10MBps
Optocoupler, 2 Channel, 3.75 kV, 10 Mbaud, SMD, 8 Pins, HCPL-xxxx Series
Optocoupler; No. of Channels:2; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current Max:15mA; Output Voltage Max:5.5V; Package/Case:8-SOIC; Common Mode Ratio:10000; Common Mode Voltage Vcm:10V ;RoHS Compliant: Yes