Broadcom HCPL-0630-500E
Optocoupler, Digital Output, 2 Channel, 3.75 kV, 10 Mbaud, SOIC, 8 Pins
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页9 年前
Datasheet30 页9 年前
Upverter
Future Electronics
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-27.23%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
Number of Channels
2
Rise Time
24 ns
24 ns
Fall Time
10 ns
10 ns
Output Voltage
7 V
Output Current
50 mA
50 mA
Forward Voltage
1.8 V
1.75 V
Forward Current
15 mA
15 mA
供应链
Country of OriginPhilippines
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date1993-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
VishayVO0630T
OPTOISO 4KV 2CH OPEN DRAIN 8SOIC / Optocoupler Logic-Out Open Drain DC-IN 2-CH 8-Pin SOIC
VishayVO0631T
VO0631T Series Dual Channel 7 V 4000 Vrms High Speed Optocoupler - SOIC-8
VishaySFH6757T
Optocoupler Logic-Out Open Drain DC-IN 2-CH 8-Pin SOIC N T/R
描述
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 2-CH 8-Pin SOIC T/R
Avnet Japan
Logic Output Opto-isolator 3.75kVrms Open Collector, Schottky Clamped 8-SOIC T/R
Logic IC Output Optocoupler, 2-Channel, 2-Element, 3750V Isolation, 10MBps
OPTOCOUPLER, DIGITAL, 3.75KV, SOIC-8; No. of Channels: 2 Channel; Isolation Voltage: 3.75kV; Data Rate: 10Mbaud; Optocoupler Case Style: SOIC; No. of Pins: 8Pins; Product Range: -; SVHC: No SVHC (12-Jan-2017); No. of Channels: 2
Optocoupler; No. of Channels:2; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current Max:15mA; Output Voltage Max:5.5V; Package/Case:8-SOIC; Common Mode Ratio (CMR):10000; Common Mode Voltage Vcm:10V ;RoHS Compliant: Yes