Broadcom HCNW2601-500E
Open Collector, Schottky Clamped DIP-8 5KV(RMS) 50mA 24ns 20mA 11.15mm*9mm*4mm 10ns 1.64V 1
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页9 年前
Newark
X-ON
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-43.55%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Isolation Voltage
3750 Vrms
3750 Vrms
Current Transfer Ratio
Rise Time
24 ns
Fall Time
10 ns
10 ns
Output Voltage
7 V
7 V
Output Current
50 mA
50 mA
Forward Voltage
1.64 V
Forward Current
20 mA
20 mA
相关零件
VO2601 Series Single Channel 5300 Vrms 50 mA Open Drain Optocoupler SMT-SMDIP-8
Optocoupler Logic-Out Open Drain DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD T/R
6N137 Series Single Channel 7 V 5300 Vrms SMT High Speed Optocoupler - DIP-8
Lite-On6N137S-TA1
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 8-Pin DIP SMD T/R
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 8-Pin DIP T/R
ToshibaTLP700(F)
Photocoupler IRED + Photo IC Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 5000V Isolation
描述
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP W SMD T/R
Optocoupler, 1 Channel, 5 kV, 10 Mbaud, Surface Mount DIP, 8 Pins
High CMR, High Speed TTL Compatible Optocoupler Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation, 10MBps
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:5000Vrms; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current Max:20mA; Output Voltage Max:7V; Package/Case:8-SOIC; Common Mode Ratio:5000; Data Rate Max:10Mbps; Forward Current:20mA ;RoHS Compliant: Yes