Bourns SRU8028-4R7Y
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 3.7A 0.02Ohm DCR 3131 T/R
数据表和文档
HQonline
Datasheet3 页7 年前
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+115%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU8028-4R7Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 4.5A 0.016Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 4.6A 0.017Ohm DCR 3131 T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 3.6A 0.02Ohm DCR Automotive T/R
TAIYO YUDENNRS8040T4R7NJGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.1A 0.0234Ohm DCR 3131 T/R
TAIYO YUDENNR8040T4R7N
描述
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
FIXED IND 4.7UH 3.7A 20 MOHM SMD / 4.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.7 A 20mOhm Nonstandard
Power Inductor, 4.7Uh, 3.7A, Shielded; Inductance:4.7Μh; Rms Current (Irms):3.7A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.2A; Product Range:Sru8028 Series; Power Inductor Case:8Mm X 8Mm X 2.8Mm; Dc Resistance Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU8028-4R7Y