Bourns SRU8028-470Y
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 1.2A 0.177Ohm DCR 3131 T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页7 年前
Datasheet2 页20 年前
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.51%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU8028-470Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
72,426
Authorized Distributors
6
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.2 A
1.2 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
177 mΩ
230 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.3A 0.167Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 21Q-Factor Ferrite 1.5A 0.12Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 47uH 30% 1MHz Ferrite 0.007A 0.78Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 47uH 30% 1MHz Ferrite 0.007A 1.2Ohm DCR 0805 T/R
描述
General Purpose Inductor, 47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
Fixed Inductor Nonstandard 47µH ±30% 1.2A 177mΩ 12MHz 14@2.52MHz
Power Inductor, 47Uh, 1.2A, Shielded; Inductance:47Μh; Rms Current (Irms):1.2A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1A; Product Range:Sru8028 Series; Power Inductor Case:8Mm X 8Mm X 2.8Mm; Dc Resistance Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU8028-470Y