Bourns SRU1048-1R5Y
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7A 0.0058Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
Farnell
JRH Electronics
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.25%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU1048-1R5Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
Stock
78,318
Inductance
1.5 µH
1.5 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
7 A
DC Resistance (DCR)
5.8 mΩ
5.8 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7.2A 0.0052Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7.2A 7.5mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 5.5A 0.0168Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 7.3A 10.8mOhm DCR
TAIYO YUDENNS10145T1R5NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 7.99A 0.0072Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 7.3A 0.01Ohm DCR 3131 T/R
描述
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
100KHz 70MHz 7.2A 7A 14@7.96MHz 1.5¦ÌH 4.3m¦¸ ¡À30% SMD,10X10MM , 10mm*10mm*5.1mm
FIXED IND 1.5UH 7A 4.3 MOHM SMD
Ind Power Shielded 1.5uH 30% 4.3mohm 7A
SRU1048 Nonstandard 0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm 1.5muH
7A 1.5uH ±30% 7.2A SMD,10x10mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR PWR 1.5UH 30% SHLD SMD
IND10X10X4.8MM,1.5UH30%7A, SHDSMD
SMD SHIELDED POWER CHOKE - ROHS
Inductor, Shielded, 1.5Uh, 7.2A, Smd; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):7A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):7.2A; Product Range:Sru1048 Series; Dc Resistance Max:4.3Mohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1048-1R5Y