Bourns SRU1038-331Y
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.55A 0.773Ohm DCR T/R
数据表和文档
HQonline
Datasheet3 页5 年前
JRH Electronics
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.49%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU1038-331Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
53,207
Inductance
330 µH
330 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
550 mA
DC Resistance (DCR)
773 mΩ
773 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 0.65A 0.64Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 16.48Q-Factor Ferrite 0.3A 1.7Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 0.37A 1.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 0.2A 2Ohm DCR T/R
描述
SRU1038 Series - Shielded SMD Power Inductors | FIXED IND 330UH 550MA 773 MOHM
General Purpose Inductor, 330uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Surface Mount Power Inductor, Sru1038 Series, 330 H, 30%, Shielded, 0.773 Ohm, 550 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1038-331Y