Bourns SRU1038-100Y
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 3.8A 0.025Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页5 年前
Datasheet2 页20 年前
element14 APAC
Electro Sonic
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.53%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU1038-100Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
55,330
Authorized Distributors
6
Inductance
10 µH
10 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
3.8 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
25 mΩ
25 mΩ
Q Factor
24
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 4.5A 0.025Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 4.5A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 27Q-Factor Ferrite 3.5A 0.03Ohm DCR 3131 T/R
General Purpose Inductor, 10uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 10uH 30% 1MHz Ferrite 0.015A 0.5Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 1MHz Metal Alloy 0.68A 0.689Ohm DCR 1008 T/R
描述
SRU1038 Series - Shielded SMD Power Inductors | FIXED IND 10UH 3.8A 25 MOHM SMD
General Purpose Inductor, 10uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
INDUCTOR, 10UH, 3.8A, 30%, SHIELDED; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 3.8A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 3.6A; Product Range: SRU1038 Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 3.8mm; DC Res