Bourns SRR6603-472ML
Inductor Power Shielded Wirewound 4700uH 20% 100KHz 50Q-Factor Ferrite 0.06A 13.9Ohm DCR T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.48%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR6603-472ML 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
10,235
Inductance
4.7 mH
4.7 mH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
60 mA
60 mA
DC Resistance (DCR)
13.9 Ω
13.9 Ω
Q Factor
50
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 4700uH 20% 100KHz 0.06A 13.9Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 4700uH 20% 10KHz Ferrite 0.07A 61.04Ohm DCR 2220 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4700uH 15% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 0.1A 19Ohm DCR T/R
Common Mode Chokes Dual 4700uH 100kHz 0.2A 0.7Ohm DCR SMD Automotive T/R
描述
General Purpose Inductor, 4700uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2617
Ind6.6X4.4X3Mm,4700Uh20%0.06A, shdsmd Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR6603-472ML
100KHz 1MHz 21mA 60mA 50@100kHz 4.7mH 13.9¦¸ ¡À20% SMD,4.4X6.6MM , 6.6mm*4.4mm*3mm
FIXED IND 4.7MH 60MA 13.9OHM SMD
SRR6603 Nonstandard 0.260Lx0.173W 6.60mmx4.40mm 4.7mH
4.7mH ±20% 21mA SMD,4.4x6.6mm Power Inductors ROHS
MAGNETICS - SHIELDED POWER INDUCTOR
INDUCTOR SHIELD 4700UH 20% SMD
SHIELDED POWER INDUCTORS, 4700UH,20%,T/R<AZ
INDUCTOR, 4.7MH, 20%, 0.06A, SMD; Inductance: 4.7mH; RMS Current (Irms): 60mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 21mA; Product Range: SRR6603 Series; Power Inductor Case: 6.6mm x 4.4mm x 3mm; DC Resis