Bourns SRR6028-8R6Y
General Purpose Inductor, 8.6uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2727
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Master Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR6028-8R6Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
79,443
Authorized Distributors
5
Inductance
8.6 µH
8.6 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
2.1 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
56 mΩ
56 mΩ
Q Factor
8
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 2.2A 52mOhm DCR T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.7A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 2.1A 0.055Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz Ferrite 3A 0.042Ohm DCR 2929 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.9A 0.04Ohm DCR 4040 T/R
Ind Power Shielded 8.2uH 30% 100KHz 740mA 1212 T/R
描述
Ind6.8X6.8X2.8Mm,8.6Uh30%2.1A, shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. SRR6028-8R6Y
FIXED IND 8.6UH 2.1A 56 MOHM SMD
2.1A 8.6uH ±30% 1.82A SMD,6.8x6.8mm Power Inductors ROHS