Bourns SRR6028-471Y
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 0.27A 2.1Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+12.84%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR6028-471Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 0.3A 2.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 30% 100KHz 13.26Q-Factor Ferrite 0.24A 2.6Ohm DCR T/R
Common Mode Chokes Dual 470uH 100kHz 0.5A 0.28Ohm DCR SMD Automotive T/R
TAIYO YUDENLBC2518T471K
Inductor General PurposeChip Wirewound 470uH 10% 796KHz Ferrite 0.05A 28.6Ohm DCR 1007 T/R
描述
General Purpose Inductor, 470uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2727
Ind6.8X6.8X2.8Mm,470Uh30%0.27A, shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. SRR6028-471Y
100KHz 9MHz 220mA 270mA 11@796kHz 470¦ÌH 2.1¦¸ ¡À30% SMD,6.8X6.8MM , 6.8mm*6.8mm*3mm
FIXED IND 470UH 270MA 2.1OHM SMD
SRR6028 Nonstandard 0.268Lx0.268W 6.80mmx6.80mm 470muH
470uH ±30% 220mA SMD,6.8x6.8mm Power Inductors ROHS