Bourns SRR5028-471Y
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 0.3A 2.5Ohm DCR T/R
数据表和文档
JRH Electronics
3 个月趋势:
-99.64%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR5028-471Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 0.27A 2.1Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 30% 100KHz 13.26Q-Factor Ferrite 0.24A 2.6Ohm DCR T/R
Common Mode Chokes Dual 470uH 100kHz 0.5A 0.28Ohm DCR SMD Automotive T/R
TAIYO YUDENLBC2518T471K
Inductor General PurposeChip Wirewound 470uH 10% 796KHz Ferrite 0.05A 28.6Ohm DCR 1007 T/R
描述
General Purpose Inductor, 470uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Fixed Inductor Nonstandard 470µH ±30% 300mA 2.5Ω 5MHz 12@796kHz
Inductor, 470Uh, Shielded, 0.3A; Inductance:470Μh; Rms Current (Irms):300Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):230Ma; Product Range:Srr5028 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:2.5Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR5028-471Y