Bourns SRR6028-180Y
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 1.5A 0.085Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.24%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR6028-180Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
76,378
Authorized Distributors
6
Inductance
18 µH
18 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.5 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
85 mΩ
85 mΩ
Q Factor
9
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2008-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.5A 0.092Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.25A 0.11Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz 11.64Q-Factor Ferrite 0.98A 0.16Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 2.3A 62mOhm DCR 3131 T/R
描述
SRR6028 SERIES WIRE-WOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,18 UH +/-30% 1.5A IDC Q:9
General Purpose Inductor, 18uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2727
Inductor, Shielded, 18Uh, 1.1A, Smd, Full Reel; Inductance:18Μh; Rms Current (Irms):1.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.1A; Product Range:Srr6028 Series; Inductor Case/Package:-; Product Length:6.8Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR6028-180Y