Bourns SRR5028-470Y
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 0.82A 0.25Ohm DCR T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-82.34%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR5028-470Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
30,271
Authorized Distributors
6
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
820 mA
820 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
250 mΩ
250 mΩ
Q Factor
7
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1A 0.25Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1A 0.25Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 8.5Q-Factor Ferrite 0.95A 0.155Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 47uH 30% 1MHz Ferrite 0.007A 0.78Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 47uH 30% 1MHz Ferrite 0.007A 1.2Ohm DCR 0805 T/R
描述
General Purpose Inductor, 47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323