Bourns SRR1280A-270M
Ind Power Shielded Wirewound 27uH 20% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 3.9A T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页6 年前
Newark
Master Electronics
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 5A 0.04Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 3A 0.048Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 27uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz Ferrite 2.8A 0.05Ohm DCR 4949 T/R
描述
Avnet Japan
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1280A Series, 27 H, 20%, Shielded, 0.052 Ohm, 3.9 A |Bourns, Inc. SRR1280A-270M
INDUCTOR, 27UH, 3.7A, 20%, POWER; Inductance: 27µH; RMS Current (Irms): 3.9A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 3.7A; Product Range: SRR1280A Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 7.5mm; DC Resistance Max: 0.052ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200