Bourns SRR1260A-270M
General Purpose Inductor, 27uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.73%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Shielded Wirewound 27uH 20% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 3.9A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 3A 0.048Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 3.9A 0.052Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz Ferrite 2.8A 0.05Ohm DCR 4949 T/R
描述
Fixed Inductor Nonstandard 27µH ±20% 3.6A 45mΩ 12.7MHz 26@2.52MHz
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1260A Series, 27 H, 20%, Shielded, 0.045 Ohm, 3.6 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1260A-270M
INDUCTOR, 27UH, 3.3A, 20%, POWER; Inductance: 27µH; RMS Current (Irms): 3.6A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 3.3A; Product Range: SRR1260A Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6mm; DC Res