Bourns SRR1260A-102K
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 0.68A 1.7Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.55%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1260A-102K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 10% 1KHz 11Q-Factor Ferrite 0.5A 1.65Ohm DCR T/R
Ind 1000.00 Uh 0.530 A 1700.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-08-102K
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 0.68A 1.7Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 1000uH 10% 10KHz Ferrite 0.88A 1.2Ohm DCR RDL
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 10% 1KHz Ferrite 0.87A 0.844Ohm DCR AXL Bag
描述
Fixed Inductor Nonstandard 1mH ±10% 680mA 1.7Ω 1.8MHz 30@252kHz
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1260A Series, 1 Mh, 10%, Shielded, 1.7 Ohm, 680 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1260A-102K
INDUCTOR, 1000UH, 0.6A, 10%, POWER; Inductance: 1mH; RMS Current (Irms): 680mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 600mA; Product Range: SRR1260A Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6mm; DC