Bourns SRR1208-102KL
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 10% 1KHz 11Q-Factor Ferrite 0.5A 1.65Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+102%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1208-102KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Inductor Power Unshielded Drum Core 1000uH 10% 10KHz Ferrite 0.88A 1.2Ohm DCR RDL
Ind 1000.00 Uh 0.530 A 1700.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-08-102K
Inductor Power Wirewound 1000uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.51A 2.9Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.65A 1.6Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 10% 1KHz Ferrite 0.4A 2.3Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Wirewound 1000uH 10% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 0.6A 1.8Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
INDUCTOR, FILTER, IND 1000UH, TOL 10%, CUR 0.5A, SMT, CASE 1208, DCR 1.65 OHMS
INDUCTOR, 1MH, 10%, 0.5A, SMD; Inductance: 1mH; RMS Current (Irms): 500mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 670mA; Product Range: SRR1208 Series; Power Inductor Case: 12.7mm x 12.7mm x 8.5mm; DC Resi