Bourns SRR1260-1R5Y
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 8.8A 0.0095Ohm DCR T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页4 年前
Electro Sonic
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1260-1R5Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 9.2A 0.0095Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.4uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 8.9A 0.0077Ohm DCR 3939 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 9.4A 7.6mOhm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 9.4A 0.0076Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 9A 6.8mOhm DCR Blister T/R
描述
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
100KHz 86MHz 9.9A 8.8A 24@7.96MHz 1.5¦ÌH 9.5m¦¸ ¡À30% SMD,12.5X12.5MM , 12.5mm*12.5mm*6.5mm
FIXED IND 1.5UH 8.8A 9.5MOHM SMD
8.8A 1.5uH ±30% 9.9A SMD,12.5x12.5mm Power Inductors ROHS
SRR1260 Nonstandard 0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm 1.5muH
MAGNETICS - SHIELDED POWER INDUCTOR
Inductor; Inductor Type:Power; Series:; Inductance:1.5µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.008ohm; DC Current Rating:9.9Arms; Self Resonant Frequency:86MHz; Package/Case:; Q Factor:24; Core Material:Ferrite DR/RI ;RoHS Compliant: Yes